Ja cilat janë zonat më epshndjellëse të trupit tuaj sipas shenjës astrologjike

Ja cilat janë zonat më epshndjellëse të trupit tuaj sipas

Zbuloni cila është zona juaj erogjene udhëhequr nga astrologjia, atje ku ëndërroni t'iu prekë partneri.

Dashi:  Qafa. Puthje, përkëdhelje tek qafa dhe shpatullat dhe ju ikni në një botë tjetër

Demi: Koka. Një masazh në kokë apo një kalim dorë tek flokët dhe ju përhumbeni plotësisht

Binjakët:Fundi i barkut. Turpi nuk ka lidhje me sensualitetin. Ju adhuroni që gjysma juaj të përqendrohet tek kjo zonë, por jeni ju që do i jepni dritën jeshile për të eksploruar edhe më tepër. 

Gaforrja: Barku. Pak rëndësi ka nëse partneri ju puth lehtësisht, ju fryn apo ju prek kërthizën, pasi në çdo rast ju fluturoni.

Luani: Goja. Dëshira juaj seksuale shtohet edhe më shumë kur ju kafshojnë pak buzët apo kur ju pushin me pasion.

Virgjëresha: Kraharori. Ju adhuroni të prekeni e të përkëdheleni në këtë pjesë, madje kënaqësia arrin kulmin kur ju prekin gjoksin dhe kokat e gjoksit.

Peshorja: Lëkura. Ju keni shumë nevojë për dashuri dhe kontakt fizik. Përkëdheljet e gjata dhe puthjet në lëkurë ju drithërojnë pamasë.

Akrepi: Vithet. me ju duhet shkuar drejt e drejt. Adhuroni të jepni dhe të merrni puthje e të prekeni tek vithet.

Shigjetari: Këmbët. Përkëdhelje e fërkime të pafundme tek këmbët dhe jui nuk jeni më në realitet.

Bricjapi: Shpina. Një masazh sensual nga qafa e deri tek fundi i shpinës do ju bëjë të përjetoni emocione të forta.

Ujori: Veshët. Disa fjalë të zjarrta tek veshi, disa përkëdhelje apo kafshime të lehta dhe ju dorëzoheni menjëherë.

Peshqit: Ijët. Duart e tij tek ijet dhe ju e i dorëzoheni plotësisht

 

EMISIONET