“Bora varësen që ia dha Donaldi e shiti tek dollari” Olsi Bylyku vargje therëse për shqiptarët: Po ju shkurtohet jeta me hallet e ekranit

“Bora varësen që ia dha Donaldi e shiti tek dollari” Olsi

Aktori i njohur i humorit, Olsi Bylyku, i ka dedikuar një këngë  rep  me  vargje plot ironi e sarkazëm aktualitetit të shqiptarëve sot, të cilët nuk ngrenë zërin për problemet e tyre, kur shpesh janë dhe pa drita por debatojnë për trekëndëshin Beatrix – Donald – Bora.

“Nuk e di si i vajti puna shqiptarit po na shkurtohet jeta me hallet e ekranit.  …Gati shpirti sa s’na plasi, Beatriksi prek Donaldin, edhe Bora kur i pa tha: ‘Phyy të dhjefsha surratin’. Por prapë nuk e vrau mendjen hiç, nuk i luajti zari, biles varësen që i dha e shiti te dollari”.

Videon e publikuar në instagram e ka shoqëruar me mbishkrimin: “Shpresojmë të vijnë ditë sa më të mira për shqiptarët dhe të gjitha këto halle të mbarojnë…”

Videoja është pritur mirë nga komentuesit dhe ka marrë shumë komente.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Olsi Bylyku (@olsibylyku1)

EMISIONET