Avioni përplaset me shtëpinë, humbin jetën 4 persona

Avioni përplaset me shtëpinë, humbin jetën 4 persona

Katër persona kanë vdekur pasi një aeroplan i vogël u përplas në një shtëpi në Hattiesburg, Misisipi, mbrëmjen e së martës vonë, sipas Departamentit të Policisë Hattiesburg.

Incidenti ndodhi rreth orës 23:20 kur personeli i urgjencës iu përgjigj një raporti të një avioni të rrëzuar në Annie Christie Drive, të cilin ekipet e urgjencës më pas e konfirmuan menjëherë pasi arritën në vendin e aksidentit.

Departamenti i Policisë Hattiesburg tha se Administrata Federale e Aviacionit është kontaktuar për të trajtuar hetimin dhe se ata kanë mbyllur rrugët përreth, ndërsa vazhdojnë hetimet për atë që ka ndodhur.

"Nëse gjeni ndonjë mbetje ose rrënojë në oborrin ose pronën tuaj që ju besoni se është e lidhur me rrëzimin, mos e prekni ose hiqni, dhe ju lutemi kontaktoni Departamentin e Policisë Hattiesburg," tha HPD në një deklaratë të postuar në mediet sociale.

Policia e Hattiesburgut, PIO, Ryan Moore konfirmoi drejtpërdrejt në ajër me stacionin e lidhur të Hattiesburg-ut të ABC-së ËDAM se katër persona vdiqën në incident.

Hetimi është duke vazhduar dhe nuk ka detaje shtesë në dispozicion lidhur me shkaqet e aksidentit.

 

EMISIONET