Autoritetet ukrainase: Zmbrapsëm një sulm ajror gjatë natës në Kiev

Autoritetet ukrainase: Zmbrapsëm një sulm ajror gjatë natës

Autoritetet ukrainase njoftuan se kishin zmbrapsur një sulm me dron në Kiev gjatë natës. Në të njëjtat orë, ushtria ruse sulmoi pjesë të ndryshme të Ukrainës dhe për të dytën ditë radhazi qytetin jugor të Odesës.

Kreu i administratës ushtarake të qytetit të Kievit, Serhiy Popko, siguroi se “mbrojtja ajrore ka identifikuar dhe shkatërruar të gjithë dronët e armikut” dhe se nuk ka viktima apo dëme materiale.

Kryebashkiaku i kryeqytetit, Vitali Klitschko, foli edhe për punën kundërajrore në Kiev, duke treguar në kanalin e tij Telegram se tingujt e shpërthimeve “dëgjohen”.

EMISIONET