VIDEO/ Përplasi për vdekje 39-vjeçarin teksa kalonte rrugën në Korçë, dhe iku nga vendi i ngjarjes, arrestohet shoferi (EMRI)

Pak orë pasi përplasi për vdekje me makinë e tij 39-vjeçarin Olger Zhuri në afërsi të fshatit Lumalas në Korçë, policia bën me dije se ka arrestuar shoferin 49-vjeçar Ilia Vreto, që pas aksidentit u largua nga vendi i ngjarjes.

I dëmtuari është transportuar nga ambulanca në spital, por nuk ia doli tu mbijetonte plagëve të marra.

Njoftimi i Policisë Korçë

Aksidentoi me pasojë vdekjen një 39-vjeçar dhe u largua menjëherë nga vendi i aksidentit, identifikohet, kapet dhe vihet në pranga, drejtuesi i automjetit.

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë mbrëmjen e djeshme, për një aksident rrugor, ju informojmë se:

Specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban të DVP Korçë, në vijim të veprimeve për identifikimin e drejtuesit të automjetit që shkaktoi aksidentin me pasojë dhe u largua nga vendi i ngjarjes, pas këqyrjes së kamerave dhe veprimeve të tjera hetimore bënë të mundur identifikimin, kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit I. V., 49 vjeç, banues në Prrenjas, për veprat penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor" dhe "Largimi nga vendi i aksidentit".

Ky shtetas mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor "Korçë-Pogradec", pranë fshatit Lumalas, Korçë, duke drejtuar automjetin tip "Volksëagen", ka aksidentuar këmbësorin O. Zh., 39 vjeç, banues në Korçë, i cili ka ndërruar jetë rrugës për në spital. Drejtuesi i automjetit I. V., u largua menjëherë nga vendi i aksidentit, por u kap më pas nga shërbimet e Policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.

iris rezhda olger zhuri ilia vreto

EMISIONET