"Luftë" në Kamëz/ Qëllohet me armë zjarri mëngjesin e sotëm në drejtim të një lokali

"Luftë" në Kamëz/ Qëllohet me armë zjarri

Kamza është zgjuar në breshërinë e armëve mëngjesin e sotëm.

Kjo pasi një ngjarje e rëndë ndodhi në orën 5:10 në bulevardin "Donald Trump".

Si pasojë e të shtënave janë thyer xhamat e lokalit në pronësi të shtetasit N.M.

Lokali ka qënë i mbyllur në momentin kur ngjarja ka ndodhur.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Njoftimi i policisë Kamëz - Informacion paraprak

Më datë 11.03.2023, rreth orës 05:10, në Kamëz, në bulevardin “Donald Trump”, janë thyer (dyshohet me armë zjarri) xhamat e lokalit në pronësi të shtetasit N. M..

Lokali në ato momente ka qenë i mbyllur.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

kamza kamëz lokal sulm

EMISIONET