Vrasje në Tiranë, viktima një 27 vjeçar. Pamjet e para nga vendi i ngjarjes

Një vrasje tronditi Tiranën mbrëmjen e sotme.

Viktima është identifikuar si Mehmet Qama 27 vjeç dhe vrasja ka ndodhur në lagjen "5 Maji".

Sipas policisë Rreth orës 23:15, në rrugën “5 Maj”, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri pistoletë, shtetasi M. Q., 27 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital."

Sherbimet e Policisë kanë shkuar menjeherë në vendngjarje, kanë bërë rrethimin e zonës dhe po kryejnë kontrolle për kapjen e autorit.

Ora News sjell pamjet e para nga vendi i ngjarjes. 

Gjithashtu janë shoqëruar në Komisariat disa shtetas të cilët dyshohen se kanë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarje, si dhe mbledhjen e çdo prove të mundshme që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit.

Vrasje në Tiranë, viktima një 27 vjeçar. Pamjet e para nga
Me foto: Viktima, Mehmet Qama

EMISIONET