Pllakat e kamionit të tij e zunë për vdekje 52-vjeçarin, arrestohet shoferi në Durrës: Nuk i dha as ndihmën e parë

Pllakat e kamionit të tij e zunë për vdekje 52-vjeçarin,
Viktima Arben Kuremka

Një ditë më parë një 52-vjeçar ndërroi jetë pas nga kamioni ku po punonte, rrëshqitën disa pllaka dhe i ranë mbi trup duke e lënë të vdekur.

Policia bën me dije se sot është arrestuar në flagrancë shtetasin Musa Kabashi, 62 vjeç, banues në Xhavzotaj, Durrës (shoferi i kamionit prej nga ku rrëshqitën pllakat), për veprat penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

Për këtë ngjarje dyshohet të ketë qenë shkak edhe shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë, nga 62-vjeçari, i cili pas rrëshqitjes së pllakave mbi shtetasin A. K., është larguar nga vendi i ngjarjes, pa dhënë ndihmë dhe pa njoftuar Policinë.

Vijojnë hetimet për të provuar ligjërisht përgjegjësinë penale të Musa Kabashit.

EMISIONET