Parashikimi i motit, e martë, 18 prill 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe hera herës deri të dendura si dhe kthjellime afatshkurtra. Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim  me shpejtësi 1-8 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Parashikimi i motit, e martë, 18 prill 2023

EMISIONET