Merr flakë një avion i kompanisë "Air Albania" në Rinas

Merr flakë një avion i kompanisë "Air Albania" në

Një avion i kompanisë "Air Albania" ka marrë flakë ditën e sotme në Rinas.

Deri më tani raportohet se një nga motorët e avionit është përfshirë nga flakët në momentin që ai do të shkëputej nga pista e aeroportit ‘Nënë Tereza’.

Në momentin që ka rënë zjarri, raportohet se nuk ka pasur pasagjerë brenda avionit. Dëmet materiale janë të shumta.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur autoambulancat dhe zjarrfikëset.

Pritet njoftim zyrtar nga Policia e Tiranës për ngjarjen.

EMISIONET