“Fijet” e krimit/ Policia i hoqi të gjitha kamerat në zonën te lokali i Fatjon Muratit

“Fijet” e krimit/ Policia i hoqi të gjitha kamerat në

Mimoza Paja u qëllua pa mëshirë nga një dorë kriminale mbrëmjen e së dielës në lokalin ku ajo punonte në zonën e Don Boskos në Tiranë. Një masakër e tmerrshme me 1 të vrarë e gjashtë 6 plagosur, por detaje të reja vijnë nga vendi i ngjarjes.

Kjo pasi e gjithë zona ku ndodhej lokali i Fatjon Muratajt ka qenë nën vëzhgimin e kamerave të sigurisë, të cilat janë hequr nga policia në kuadër të operacionit “Fijet e krimit”, kundër kamerave të sigurisë të vendosura në mënyrë të paligjshme.

Dhe pikërisht kjo mesa duket do e vështirësojë policinë në zbardhjes e diunamikës së ngjarjes dhe zbulimin e zutorit apo autorëve që sulmuan me armë.

Por pavarësisht se kamerat janë të hequra, ajo që dihet tashmë është fakti se edhe pse ishte nën masën e arrestit në shtëpi, Murati nuk është gjendur në banesë mbrëmjen e djeshme nga policia pas ngjarjes së rëndë që tronditi kryeqytetin.

Për më shumë shikoni pamjet që vijnë nga vendi i ngjarjes:

EMISIONET