EMRAT/ Dy të arrestuar në Elbasan për “BMW X6” të mbushur me arsenal armësh

Detaje të reja vijnë nga Elbasani, ku nga burime nga policia e këtij qyteti mësohet se janë arrestuar dy persona, të cilët dyshohen se i përkasin 4 armë zjarri (3 kallashnikovë dhe 1 pistoletë), 2 bidona me lëndë djegëse (benzinë) dhe një automjet që dyshohet se do të përdoreshin për kryerjen një krimi në këtë qytet, dhe që tashmë janë vënë nën sekuestron e policisë.

Konkretisht mësohet se të arrestuarit janë shtetasit Arben Spahiu dhe Arsen Peçi, të cilët janë arrestuar në Elbasan pas dyshimeve se mjeti i sekuestruar i përket këtyre shtetasve.

Ndërkaq Arben Spahiu është vëllai i Arjan Spahiut, që u vra në Belgjikë mbrëmjen e 27-nëntorit 2020 në Bruksel, ku autor i kësaj ngjarje dyshohet se është Mikel Kamami alias “Keli i Kicit”.

EMRAT/ Dy të arrestuar në Elbasan për “BMW X6”
Arsen Preçi

Njëherësh Arbeni, është vëllai i Rigers Spahiut, të arrestuar për arsenalin e armëve të zbuluara në muajin Tetor 2022.

Spahiu po ashtu është dhe kunati i Erjon Alibejt dhe dyshohet se ngjarja e parandaluar dje nga policia e Elbasanit është rrjedhojë e zhvillimeve mes bandave në këtë qytet pas rrëfimeve të Alibejt para drejtësisë.

Makina ishte bërë gati për atentatin ndaj Elton Kilës alias "Otit" dhe Talo Çelës.

EMRAT/ Dy të arrestuar në Elbasan për “BMW X6”

Deri në këtë fazë të hetimit nuk dihet me saktësi se sa është koha e qëndrimit të makinës në magazinën e ish-fermetimit.

policia erjon alibej arben spahiu elbasani arsen peçi

EMISIONET