Ekzekutohet tjetër shqiptar, Bledar Muça vritet në Belgjikë, mik i Ardian dhe Florenc Çapjes

Një tjetër shqiptar është vrarë në një atentat. Ngjarja ka shënuar në Belgjikë mbrëmjen e kaluar ku i është bërë atentat Bledar Muçës.

Ky i fundit ka mbetur i vdekur si pasojë e këtij atentati.

Muça nuk është një emër i panjohur për drejtësinë, pasi konsiderohej si krahu i djathtë i Ardian e Florenc Çapja, pjesë e një grupi kriminal në Elbasan.

Bledar Muça është dënuar me dy vite burgim për përplasjen me armë me agjentet e policisë në Elbasan.

Muça u gjend i pajetë në një lagje të Antwerpit, ku policia lokale fillimisht mendoi se kishin të bënin me një shtetas Anglez për shkak të pasaportës angleze që Muça dispononte. Por më pas nga hetimet u mësua se origjina e viktimës ishte pikërisht Elbasani. Lexo me shume:

Ekzekutohet tjetër shqiptar, Bledar Muça vritet në
Bledar Muça

EMISIONET