"Zgjodha Arabinë Saudite sepse jam mysliman dhe njerëzit do më duan"

"Zgjodha Arabinë Saudite sepse jam mysliman dhe njerëzit do

Karim Benzema flet publikisht për vendimin që mori pak ditë më parë për të nisur një aventurë të re në Arabinë Saudite me Al-Ittihad. 

Sulmuesi francez që do të përfitojë rreth 200 milionë euro në sezon nuk e pranon që ky është një vendim që lidhet me paratë. 

"Jam mysliman, Arabia është një vend mysliman dhe unë dua të jetoj atje. Dua të flas gjuhën arabe me zhdërvjelltësi. Meka është shumë afër dhe kjo është shumë e rëndësishme për një besimtar si unë. Kur fola me familjen time dhe ata ishin të gjithë të lumtur. E kuptuam menjëherë që është vendi ideal".

EMISIONET