Kombëtarja ul ritmin stërvitor, mungojnë vetëm 4 lojtarë

Kombëtarja ul ritmin stërvitor, mungojnë vetëm 4

Në ditën e katërt të grumbullimit, Kombëtarja Shqiptare e uli intensitetin me një seancë në orët e pasdites.

Me grupin janë bashkuar disa lojtarë mes të cilëve edhe Aliji që zëvendëson Balliun ndërsa Hysaj, Seferi, Asani dhe Asllani nuk janë vendosur ende nën urdhrat e trajnerit Sylvinho.

Fillimisht skuadra është stërvitur në palestrën e Shtëpisë së Futbollit dhe më pas ka punuar në detaje me situata të ndryshme interpretimi të goditjeve standarte. 

Ndeshja e parë eleminatore e Euro 2024 do të luhet në Tiranë kundër Moldavisë në 17 qershor dhe më pas tranaferta në Ishujt Faroe në 20 qershor. 

 

EMISIONET