Napoli, ha picë ndërsa largohet nga përleshjet. Videoja bëhet virale

Napoli, ha picë ndërsa largohet nga përleshjet. Videoja

Qëndra e Napolit është vendi ku mund të shojosh picën më të mirë në botë dhe shumë turistë janë të gatshëm të përshkojnë mijëra kilometra për të realizuar këtë objektiv.

Një prej tyre është personi që po bën xhiron e botës në videon që po shfaqet gjatë orëve të fundit, ku ai nuk i reziston dot tundimit për të shijuar picën e tij edhe pse përpiqet të largohet sa më shpejt nga cikloni që po shkaktonin tifozët e Eintracht Frankfurt.

Pamjet janë filmuar nga një televizion lokal ndërsa napoletanët krenohen duke ritheksuar se “pizza e tyre është e parezistueshme”.

Shikoni videon;

 

 

 

EMISIONET