Mbi 50 mijë serbë “burgosin” Vuçiçin e Brnabiçin në shesh, ja çfarë ndodhi dje në protestën e opozitës në Beograd

Mbi 50 mijë serbë “burgosin” Vuçiçin e

Ditën e djeshme është zhvilluar protesta e radhës e opozitës serbe kundër dhunës, protesta të nisura që pas masakrave në Beograd.

Ajo që ra në sy ishte se protestuesit kishin krijuar pankarta me figurat e udhëheqësve të qeverisë dhe krerëve të mediave të kontrolluar nga presidenti Aleksandër Vuçiç, ndërsa i kishin “veshur” me uniforma burgu.

Pjesë e protestës së zhvilluar dje, sipas raportimeve nga mediat vendase ishin më shumë se 50 mijë qytetarë.

Mbi 50 mijë serbë “burgosin” Vuçiçin e

EMISIONET