McGonigal "pushton" sot Kuvendin/ Seancë maratonë 24 orëshe, opozita "pret" shpjegime nga kryeministri Rama

McGonigal "pushton" sot Kuvendin/ Seancë maratonë 24

Këtë të enjte do të zhvillohet seanca e radhës parlamentare.

24 orë do të jenë në dispozicion të opozitës për të zhvilluar mocionin me debat me kryeministrin Edi Rama për çështjen e skandalit të arrestimit të ish-zyrtarit të lartë të FBI-së Charles McGonigal që ka sjellë akuza të forta nga ana e opozitës ndaj kryeministrit.

Në sallën e seancës plenare sot pritet të jetë kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe një grup i deputetëve të opozitës, cilëve u ka përfunduar afati i përjashtimit gjatë seancave të kaluara pas tensioneve dhe debateve të forta në Kuvend.

Nga ana tjetër pritet që në sallë të ketë mungesa nga radhët e opozitës për shkak të përjashtimeve masive të deputetëve nga ana e mazhorancës për sjellje jo etike në seancat e mëparshme plenare. 

opozita kuvend seancë plenare edi rama opozita charles mcgonigal mcgonigal

EMISIONET