FOTO/ Ja "arsyet" pse duhet t'i bashkohen qytetarët protestës së opozitës më 20 shkurt në Tiranë

FOTO/ Ja "arsyet" pse duhet t'i bashkohen qytetarët

Zbardhen detaje nga slogani i protestës së opozitës, e cila do të mbahet më 20 shkurt në kryeqytet. Nga nesër mund të nisin takimet në bazë të Nokës dhe Bardhit, takime që pritet të nisin nga Malësia e Madhe.

Pikë diskutimi do të jetë protesta e 20 shkurtit, protestë që ka marrë një vëmendje të madhe ditën e djeshme në takim dhe në Këshillin kombëtarë të PD. Protesta do mbahet më datë 20 në orën 17: 30.

Arsyet për të cilat do të mbahet kjo protestë:

FOTO/ Ja "arsyet" pse duhet t'i bashkohen qytetarët

Dili zot vetes familjes dhe Shqipërisë.

Vjedhja e shekullit me sterilizimit, i

nceneratorët,

Porti i Durrësit,

vjedhje me punët publike,

vjedhje me PPP,

vjedhje për luks,

Skandali i shekullit Rama-McGonigal,

FOTO/ Ja "arsyet" pse duhet t'i bashkohen qytetarët

drejtësia e korruptuar,

kryeministri i korruptuar akuzat e Ahmetaj,

shkatërrimi i drejtësisë,

arsimit,

pluralizmit,

fermerët,

pensionistët,

studentët e harruar.

FOTO/ Ja "arsyet" pse duhet t'i bashkohen qytetarët

Ndërkohë pas ditës së djeshme me bashkimin e deputetëve të Bardhit me Berishën, është duke u diskutuar mundësia që dhe deputetë të Lulzim Bashës t’i bashkohen grupimit të Rithemelimit.

EMISIONET