Dita e Verës, Llatja: Ju ftojmë për të festuar të gjithë së bashku në Elbasan. Rama: Më në fund po çel gjethi

Elbasani, qendra e festimeve për Ditën e Verës, është bërë gati për kremtimet e kësaj feste.

Kreu i Bashkisë Gledian Llatja, fton të gjithë shqiptarët kudo ku ndodhen brenda dhe jashtë vendit që të bashkohen dhe të shijojnë kënaqësinë e stinës së pranverës në Elbasanin e luleve dhe traditës.

“Pranvera vjen më bukur në Elbasan, me një atmosferë shumëngjyrëshe dhe festive.

Në këtë ditë të shënuar ju ftojmë në qytetin tonë për të festuar të gjithë së bashku, të mirëpresim pranverën, të gëzojmë me lulet dhe festojmë me këngë e bollokume.

 

Historinë, traditën dhe shijen e vërtetë të Ditës së Verës e gjeni vetëm në Elbasan! Ju mirëpres të gjithëve”, thekson kryebashkiaku Llatja në një videomesazh.

Edhe Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë qytetarët për Ditën e Verës.

“Mirëmëngjesi dhe me kënaqësinë që më në fund po çel gjethi, ju uroj një 14 Mars me këmbë të mbarë për stinën e re”, shkruan Rama.

EMISIONET