Ora News zbardh listën e personave “VIP” që punojnë në Albcontrol.

Në listë janë të afërm të deputetëve socialistë apo zyrtarëve të tjerë të cilët punojnë në pozicione kyçe në Albcotrol.

Lexo edhe-Grusht shteti me kontrollorët në Rinas? Berisha nxjerr emrat e socialistëve që u punojnë të afërmit në Albcontrol

Siç mund ta shikoni, lista e punonjësve të Albcontrol  është me fëmijë dhe të afërm deputetësh, ish-ministrash, kryebashkiakësh etj.

Lista e plotë

Norbis Qazimi, vëllai nga nëna i deputetit Fatmir Xhafaj

Ana Shkëmbi, mbesa e gruas së deputetit Fatmir Xhafaj

Ledio Ruçi, djali i Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi

Redi Fino, djali i Bashkim Finos

Stela Malaj, nusja e djalit të ish deputetes Nora Malaj

Rovena Bregu, motra e Majlinda Bregut

Florjan Gjiknuri, djali i xhaxhait i ish-ministrit Damian Gjiknuri

Martin Strekaj, djali i deputetit Paulin Sterkaj

Arlind Broci, djali i ish gjyqtarit Artan Broci

Blerta Tusha, bashkëshortja e Artur Bushit, kryebashkiak i Krujës

Eneo Zguri, djali i ish-kreut të KQZ, Klement Zguri

Brisilda Spahiu ( Celibashi ), vajza e Nesim Spahiut, kryebashkiak i Skraparit