Vodhi paratë e transportuesit të parave dhe e "shiti" si grabitje, në pranga 55-vjeçari, partnerja dhe vajza

Vodhi paratë e transportuesit të parave dhe e "shiti" si

Nuk ishte një grabitje. Punonjësi i një kompanie sigurie në Gjermani mësohet se ka vjedhur një shumë të madhe nga një prej transportuesve të parave të kompanisë dhe e ka raportuar si grabitje.

Ndërkohë që kolegët e tij po merrnin para nga një supermarket në Cham, 55-vjeçari mësohet se ia kishte dorëzuar paratë nga furgoni vajzës së partneres së tij 27-vjeçare, tha policia të premten.

55-vjeçari ka pohuar në polici se dy persona të panjohur e kanë kërcënuar dhe e kanë detyruar të dorëzojë paratë.

Policia fillimisht supozoi një shumë prej gjashtë deri në shtatë shifra.

Ngjarja ka ndodhur më 17 prill.

Gjatë hetimeve, 55-vjeçari ka dhënë informacione kontradiktore.

Për shembull, nuk ka mundur të shpjegojë se përse disa pajisje sigurie në furgon nuk funksiononin, tha policia.

Më në fund ai pranoi se kishte falsifikuar grabitjen.

Gjatë kontrollit në banesën e çiftit të ndarë, efektivët e policisë gjetën një sasi të madhe parash, të cilat sipas policisë vinin nga furgoni.

Policia nuk ka dhënë asnjë informacion për sasinë e gjetur.

Burri, partnerja dhe vajza e tij u arrestuan dhe u dërguan në burgje të ndryshme.

Duke qenë se 55-vjeçari kishte mbajtur armë zjarri si pjesë e punës së tij, të tre duhet të përgjigjen për dyshimin e vjedhjes me armë si bashkëpunim.

gjermani vjedhje

EMISIONET