VIDEO/ Pamjet kur 28-vjeçarja kryen sulmin me armë në një shkollë në SHBA, duke vrarë 6 persona

VIDEO/ Pamjet kur 28-vjeçarja kryen sulmin me armë në një

Policia e Nashville ka publikuar videon e momentit të sulmit në një shkollë para se të qëllonte gjashtë persona, duke përfshirë tre 9-vjeçarë.

Audrey Elizabeth Hale u qëllua për vdekje pasi u përball me policinë në shkollën private të krishterë.28-vjeçarja transgjinore jetonte në Nashville dhe ishte i armatosur me dy armë të tipit sulmues dhe një pistoletë.

Hale hyri në ndërtesë duke qëlluar përmes dyerve të saj përpara vrasjeve. Në video shihet se si 28-vjeçarja qëllon me armë në drejtim të dyerve dhe më pas futet në shkollë.

 

shba shkollë nashville sulm me armë

EMISIONET