Arrestohet turku në Gjirokastër, po transportonte me makinë 5 klandestinë drejt Shkodrës

Arrestohet turku në Gjirokastër, po transportonte me makinë 5
Foto ilustruese

Një 39-vjeçar turk është arrestuar nga policia e Gjirokastrës për trafikim të klandestinëve.

Shtetasi E. P u kap në flagrancë duke transportuar me automjet, në drejtim të Shkodrës, 5 emigrantë që do të kalonin kufirin në mënyrë të paligjshme.     

"Ky shtetas është kapur në flagrancë nga shërbimet e Policisë, në Memaliaj, duke transportuar kundrejt pagesës, me automjetin tip "Peugeot", në drejtim të Shkodrës, 5 emigrantë nga Bangladeshi, të cilët do të kalonin kufirin në mënyrë të paligjshme".  

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti "Peugeot", 1 aparat celular dhe një shumë parash. 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme, për veprën penale "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit".

arrestime gjirokaster klandestine

EMISIONET