Aksident i frikshëm/ Treni përplas rimorkion të mbushur me makina luksoze, dëmi kap vlerën...

Aksident i frikshëm/ Treni përplas rimorkion të mbushur me makina

Treni i pasagjerëve Brightline goditi një transportues automjetesh plotësisht të ngarkuar me Porsche në Florida të mërkurën në mbrëmje. Përplasja u kap në një video të shpërndarë nga WPLG Local 10, duke treguar shkatërrimin masiv.

Videoja është filmuar në Florida në veri të zonës së metrosë së Miami. 

Përplasja e shkëputi rimorkion nga gjysma e mbrapa, duke e hedhur në një shtyllë që mbështet semaforët. Kamera  tregon dëmtime të disa makinave luksoze në bordin e rimorkios.

Ne mund të identifikojmë një Porsche Macan ose Cayenne, një BMW SUV që mund të jetë një X5 dhe ato që duket të jenë sedanët Cadillac dhe Mercedes-Benz.

Vlerat e tyre të kombinuara ka të ngjarë të kalojnë shumë më tepër se 1 mln dollarë.

EMISIONET