Pamje të rënda, infermierja godet foshnjen dy ditëshe, babai e filmon fshehurazi

Pamje të rënda, infermierja godet foshnjen dy ditëshe, babai e

Një infermiere në Long Island është akuzuar për dhunë pasi një baba e kapi atë në video teksa merrte foshnjën e tij dyditore dhe e përplasi me fytyrë poshtë në krevatin e tij.

Infermierja e NICU, Amanda Burke, 29 vjeç, u arrestua të mërkurën në mëngjes dhe u akuzua për rrezikimin e mirëqenies së të porsalindurit të quajtur Nikko.

Ngjarja ndodhi më 6 shkurt në spitalin Good Samaritan në West Islip, Long Island. Burke u pushua nga puna disa orë më pas.

Prokurorët e Zyrës së Prokurorit të Qarkut Suffolk thanë: 'Burke iu afrua të porsalindurit ndërsa ai ishte shtrirë , e ngriti lart, e ktheu shpejt dhe e përplasi me dhunë me fytyrën poshtë në krevat.'

Babai i foshnjës, Fidel Sinclair, regjistroi incidentin tronditës në celularin e tij përmes dritares.

Nëna e foshnjës, Consuela Saravia, u përball më pas me infermieren në lidhje me pamjet.

Prokurori i rrethit Raymond Tierney tha: "Akuzat kundër këtij të pandehuri, i cili është dikush që i është besuar kujdesi për qytetarët tanë më të cenueshëm, janë vërtet shqetësuese".

Por Robert Gottlieb, një avokat për Burke, tha: "Ky rast nuk duhet të kishte rezultuar kurrë në akuza penale.

Amanda është një infermiere e shquar, shembullore, e dhembshur, e cila nuk bëri dhe nuk do të bënte kurrë asgjë për të rrezikuar ndonjë foshnjë ose pacient nën kujdesin e saj.

Fëmija i përfshirë nuk u plagos ose nuk u rrezikua nga lëndimi. Deklaratat e Prokurorit të Rrethit janë të pabaza dhe të pajustifikuara nga të gjitha faktet që do të dalin në gjykatë.'

Burke do të dalë në gjyq më 2 maj. Licenca e saj e infermierisë nuk është pezulluar ende.

Pamje të rënda, infermierja godet foshnjen dy ditëshe, babai e

 

EMISIONET