2 të vrarë, 1 i plagosur nga të shtënat me armë në Cal Anderson Park, Policia e Seattle në kërkim të të dyshuarit

2 të vrarë, 1 i plagosur nga të shtënat me armë në

Dy persona kanë vdekur dhe një person tjetër është në gjendje kritike pasi u qëlluan në Cal Anderson Park në Seattle të shtunën mbrëma, sipas Departamentit të Policisë së Seattle.

Departamenti i Policisë së Seattle (SPD) tha se oficerët u thirrën në park në lagjen Capitol Hill të Seattle rreth orës 10:30 pasdite për raportime për të shtënat me disa viktima.

Oficerët që mbërritën thanë se gjetën tre burra me plagë me armë zjarri në vendngjarje. Një person ka humbur jetën në vendngjarje, ndërsa një tjetër rrugës për në spital. Një person i tretë raportohet se është ende në gjendje kritike.

Policia tha se është në kërkim të një personi të katërt të përfshirë në të shtënat. Kushdo që ka informacion i kërkohet të telefonojë linjën informative për krimet e dhunshme të SPD në numrin (206) 233-5000.

EMISIONET