VIDEO/ Dalin pamjet e banesës së Skënder Likës që u sulmua me tritol, policia rrethon zonën

Banesa e Skënder Likës në Sanxhak të Kurbinit ishte shënjestra e sulmit me tritol që tronditi zonën në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje.

Ora News ka siguruar pamjet nga vendngjarja ku fporca të pocisë po zhvillojnë hetimet përkatëse ndërsa dëmet janë të dukshme.

Nga shperthimi kane pesuar demtime dhe disa biznese ne zone

Por kjo banesë nuk është hera e parë që vendoset në shënjestër.

Dy vite më parë, më 20 shkurt 2021, persona ende të paidentifikuar kishin vendosur në derën e banesës së Skënder Likës, 8 plumba.

Ishte Lika që i pikasi plumbat, ndërsa fill pas kësaj bëri denonconin në polici. Ndërkohë që vëllait të Skënderit, Myslim Likës iu bë atentat pak ditë para ngjarjes.

Pak muaj më pas, në dhjetor 2021 policia arrestoi Skënder Likën dhe djalin e tij, si dhe shokun e tij për vrasjen e Rakip Rolit.

EMISIONET