Të shtënat me armë në Don Bosko/ Identifikohet viktima 60 vjeçe, një 10 vjeçare e plagosur nga xhamat

Të shtënat me armë zjarri në një lokal në Don Bosko kanë ,ënë të vdekur banakieren e lokalit, të identifikuar si Mimoza Paja, 62 vjeçe dhe të plagosur 5 të tjerë, mes tyre dhe një vajzë 10 vjeçe.

"Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:05, është qëlluar me armë zjarri nga persona të paidentifikuar. Si pasojë e të shtënave ka mbetur e vrarë Mimoza Paja dhe janë plagosur 5 persona të tjerë që ndodhen në spital jashtë rrezikutt.

Ka mbetur e lënduar nga xhamat një vajzë 10 vjeçe.

Lokalii është në pronësi të një personi me precedent kriminal. Të shtënat kanë qënë nga jashtë lokalit. Deri tani nuk raportohet se ka patur kundërpërgjigje," tha Alket Shatro.

vrasja atentat sahit murati fatjon murati astrit meraj emanuel sala ermir bejuku genc shohalli mimoza paja vrasja atentat don bosko

EMISIONET