Salianji: Po bëjmë gati dosjen për krimet zgjedhore, në disa qarqe mund të ketë ndryshim rezultati


I ftuar në Tempora nga Sonila Meço në RTV Ora, deputeti i PD-së i zgjedhur më 25 prilli, Ervin Salianji u shpreh se po përgatitet një dosje e plotë, ku sipas PD-së do të dëshmohen krimet zgjedhore.

Salianji: Ne do të përgatisin një dosje të plotë me të gjitha elementët ku shqiptarët do të shohin deformimin dhe shit-blerjen e votës, por edhe ortakërinë e bandave me PS-në. Ne bëmë të gjitha përpjekjet për t'i minimizuar këto gjëra që vota e qytetarëve të lexohej drejt.

Ne kemi gjetje dhe fakte dhe do t'i publikojmë ato ashtu sikurse kemi bërë këto ditë si PD. Ne do të bëjmë ankimimet në KQZ-së për parregullsi ku mund të ketë në qarqe të caktuara pavlefshmëri të rezultatit ose ndryshim të rezultatit, sepse ka shumë qarqe diferenca për mandate është me fare pak vota.

 

 

 

 

EMISIONET