ORA NEWS LANÇON APLIKACIONIN/ Lajmi i fundit, ngjarjet në kohë reale në dy live stream RTV Ora&Ora News dhe Radio Ora

Ka një mënyrë për të qëndruar të informuar me lajmin e fundit në faqen më të madhe të lajmeve Ora News

Duke shkarkuar aplikacionin e Ora News në telefonin tuaj, Android apo IOS

Aplikacioni është i thjeshtë në përdorim dhe tepër i shpejtë.

Ora News dhe RTV Ora ka korrespondentë në të gjithë qytetet e Shqipërisë. Ka gazetarë në Itali dhe bashkëpunëtorë në të gjitha shtetet ku ka shqiptarë dhe jo vetëm për tju mbajtur të përditësuar dhe informuar në mënyrë profesionale dhe të paanshme për atë që është në interesin e publikut

Me aplikacionin nuk humbisni kurrë ngjarjet, të rejat, Investigimet, kronikat politike, sociale e ekonomike, intervistat e lajmet ekskluzive si dhe përditësimet e ngjarjeve nga vendi e bota.

Lajmi i fundit dhe më i rëndësishmi ju vjen përmes njoftimit në telefon.

Si ta shkarkoj në telefonin tim

Nëse telefoni juaj është  Android mund të instaloni aplikacionin Ora duke klikuar në linkun poshtë

https://play.google.com/store/apps/details?id=al.mediadesk.oranews

Nëse telefoni juaj është në IOS   mund të instaloni aplikacionin Ora duke klikuar në linkun poshtë

https://apps.apple.com/it/app/ora-news/id1637626016?l=en

Si fuksionon

Slide - Faqja kryesore ka në slajder 10 lajme që përbëjnë ngjarjet e ditës në vend dhe në botë dhe materiale të përgatitura nga RTV Ora dhe Ora Neës

Me Rëndësi - Ndërsa poshtë slajder janë tre lajmet më të rëndësishme, investigime,  dhe kronika speciale të përgatitura nga RTV Ora dhe Ora News

Të Përzgjedhura – Janë lajmet e ditës përditësimet e ngjarjeve më të rëndësishme nga vendi, rajoni, bota, ekonomia. Nga të gjitha fushat e jetës e jo vetëm në sport, shoëbiz, kulturë, shëndet

Aplikacioni ka dy live stream.

Live stream i RTV Ora ku mund të shikoni në pëllëmbë të dorës emisionet më të larmishme, intervista ekskluzive,  dokumentaret dhe filmat më të bukur që transmeton ky kanal.

Live stream i Ora News për të ndjekur nga kudo ku jeni lajmin e konfirmuar, të verifikuar dhe qëruar nga propaganda, intervista. Dhe atë që bën unike Ora Neës ngjarjen. Sepse Ora Neës shkon aty ku ngjarja ndodh dhe jua përcjell live.  

Me aplikacionin mund të ndiqni dhe programacionin e radios tuaj të dashur Radio Ora.

Gjithashtu lajmet janë të kategorizuara 

Në aplikacion mund të zgjidhni lajmet tuaja sipas kategorisë: Vendi, Rajoni, Bota, Ekonomi, Sport, Kulturë, Life & Gossip, Shëndet, Tech

EMISIONET - Një kategori të veçantë kanë dhe Emisionet. Ku renditen të gjitha emisionet që transmetohen në RTV Ora  dhe Ora Neës me oraret e përcaktuara. Emisionet mund  ti ndiqni live përmes live stream në orarin e përcaktuar por dhe nëse ju keni humbur ndonjë puntatë, atëherë në kategorinë e emisioneve mund të klikoni në emrin e emisionit dhe të gjeni puntatën që ju dëshironi.

Mos humbisni më kurrë një lajm të fundit ose përditësim të rëndësishëm.  Me aplikacionin e Ora News është më e lehtë të njiheni me lajmet që dëshironi dhe ashtu siç dëshironi direkt në dorën tuaj

Sepse bota ndryshon në çdo second dhe Ora News mbetet e para për lajmin e fundit.

ORA NEWS LANÇON APLIKACIONIN/ Lajmi i fundit, ngjarjet në kohë

EMISIONET