Mega-operacioni/ Kapen mbi 4 milionë euro nga trafiku i drogës, 43 të arrestuar në Shqipëri dhe Itali

Guardia di Finanza dhe autoritetet shqiptare kanë ndërmarrë një operacion në orët e para të mëngjesit.

Janë marrë 43 masa paraprake në Itali, Shqipëri dhe vende të tjera evropiane.

Policia ka sekuestruar mbi 4 milionë euro nga trafikun e drogës.

Lidhur me këtë mega-operacion, pritet një konferencë për shtyp nga prokurori i Bergamos, në orën 12.30 në gjykatën e Bergamos, në lidhje me Agjencinë Evropiane për Bashkëpunim Gjyqësor Penal (Eurojust) dhe Autoritetin Gjyqësor Shqiptar. /Il Giorno

Lajmi në përditësim...

Mega-operacioni/ Kapen mbi 4 milionë euro nga trafiku i drogës, 43
Foto nga operacioni

EMISIONET