"Kushte atmosferike të paqëndrueshme"/ Ja parashikimi i motit për këtë të enjte

"Kushte atmosferike të paqëndrueshme"/ Ja parashikimi i

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e enjte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me alternime vranësirash të ndrueshme përgjatë relieveve kodrinore-malore dhe kthjellime në pjesën e dytë të ditës.

Parashikohen reshje shiu në formë shtrëngatash në veri dhe zonat malore shoqëruar me shkarkesa elektrike nga mesdita deri në orët e drekës.

Era do të fryjë me drejtim nga veri-veriperëndim me shpejtësi 1-8 m/s, ndërsa në bregdet kryesisht ate jugor fiton shpejtësi deri 14 m/s. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

"Kushte atmosferike të paqëndrueshme"/ Ja parashikimi i

EMISIONET