Iu shkrep aksidentalisht arma të cilën po e pastronte, humb jetën 45-vjeçari në Maliq (PAMJET)

Maliq, humb jetën aksidentalisht teksa pastronte armën e zjarrit.

Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Zëmblak.

Një person rreth 45 vjeç ka qenë duke pastruar armën tip çifte ndërsa dyshohet se i është shkrepur aksidentalisht.

Për pasojë 45 vjeçari ka humbur jetën.

Policia në vendin e ngjarjes për zbardhjen e plotë të rrethanave.

Njoftimi i policisë:

Maliq/Informacion paraprak

Mbrëmjen e sotme, në fshatin Zëmblak, Maliq, në banesë, shtetasi T. M., rreth 45 vjeç, duke pastruar armën e gjahut (të cilën e posedonte me leje) dyshohet se arma është shkrepur aksidentalisht dhe për pasojë ky shtetas ka humbur jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Iu shkrep aksidentalisht arma të cilën po e pastronte, humb jetën

EMISIONET