Flet babai i Laert Haxhiut: Djali im i pafajshëm në vrasjen e ..., Klea nuk është e dashura e tij

Flet babai i Laert Haxhiut: Djali im i pafajshëm në vrasjen e ...,

Babai i Laert Haxhiut, Qamil Haxhiu ka folur ditën e sotme në lidhje me akuzat që rëndojnë mbi djalin e tij, pas dëshmive të të penduarit të drejtësisë, Artan (Marjus) Tafani.

Ai ka folur dhe për marrëdhëniet e të birit me Klea Gjatën, e reja e cila u arrestua nën akzuë si bashkëpunëtore në disa krime në vendin tonë dhe më konkretisht, në vrasjen e Alban Semakut.

Qamil Haxhiu ka hedhur poshtë akuzat se djali i tij është i përfshirë në vrasjen e Selmakut, pasi sipas tij, ai nuk ka qenë në Shqipëri kur ka ndodhru ngjarja.

Sai përket Gjatës, ai tha se lajmet që kanë dalë për të rrezikojën t’i shkatërrojnë familjen Laertit, pasi ai ëhstë i martuar dhe ka një vajzë.

“Alban Selmakun nuk e njoh unë, si mund ta njohë djali im. Kur e kanë vrarë nuk a qenë djali im këtu. Pse i ngatërroni gjërat. Sa i përket vajzës, Laerti im është i martuar. S’ka lidhje fare me të.

Ka një vajzë 5-6 vjeç. Doni të shkatërroni një familje, edhe këtë doni të bëni. Kjo vajza mund të ketë dëshirë, si çdo vajzë që të ketë një të dashur me emër, pompoz dhe të zgjuar, por Laerti është i martuar dhe me tre fëmijë. Kështu po shkatërroni një familje”- tha ai.

EMISIONET