E trishtë! Ndahet nga jeta në moshë të re anëtarja e Këshillit Bashkiak të Tiranës

E trishtë! Ndahet nga jeta në moshë të re anëtarja e

Është ndarë nga jeta në moshën 35-vjeçare mësuesja dhe anëtarja e këshillit bashkiak të Tiranës, Dorina Kuka.

Për vdekjen e saj kanë reaguar një sërë figurash publike, ndërsa kryeparlamentarja Nikolla shkruan se ajo ishte një nën dhe një drejtuese e angazhuar e qytetit.

Nikolla: Pas një beteje të gjatë me sëmundjen, mësuesja dhe drejtoresha e palodhur dhe model, anëtarja e këshillit të Bashkisë Tiranë, Dorina Kuka, u nda nga jeta. Një nënë, mësuese, drejtuese dhe qytetare e angazhuar, jetësimi i gruas bashkëkohore shqiptare. Dorina ishte një mike e respektuar dhe e rrallë. Ngushëllime familjarëve dhe dy djemve! Do të më mungosh, Dorina e dashur! Do të na mungosh të gjithëve! Pushofsh në paqe!

EMISIONET