Dështon seanca për incineratorin e Fierit, as Lefter Koka dhe as Alqi Bllako nuk u njoftuan

Dështon seanca për incineratorin e Fierit, as Lefter Koka dhe as Alqi

Ka dështuar seanca e parë në GJKKO për inceneratorin e Fierit, për shkak se nuk është bërë njoftimi i personave të pandehur.

Në seancën e së hënës nuk ishin të pranishëm, ish-ministri i mjedisit Lefter Koka dhe ish-sekretari i kësaj ministrie Alqi Bllako.

Ata akuzohen për pastrim parash, shpërdrim detyre e korrupsion. Seanca e radhes do të mbahet në datë 10 Maj në oren 9.

incineratori lefter koka alqi bllako

EMISIONET