Basha mbledh sekretarët dhe krerët e degëve të PD, ja çfarë pritet të diskutohet

Basha mbledh sekretarët dhe krerët e degëve të PD, ja

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, po zhvillon takim me sekretarët dhe kryetarët e degëve në selinë e PD.

Burime bëjnë me dije se në në folus të mbledhjes është analiza e  zgjedhjeve. Mësohet po ashtu se në takim pritet të diskutohet edhe për zërat kritikë ndaj Bashës  të cilët kanë kërkuar dorëheqjen e e tij pas humbjes në zgjedhjet e 25 prillit.

Paraditen e sotme Basha ka pritur në takim shefen e misionit të OSBE-ODIHR, Ursula Gacek. Të pranishëm në takim ishin edhe përfaqësues të tjerë të PD-së si Ivi Kaso dhe Oerd Bylykbashi.

 

EMISIONET