Arrestohet me urdhër të SPAK kryebashkiaku socialist i Bulqizës, Lefter Alla

Lefter Alla, kryetar i Bashkisë së Bulqizës është vënë në prangat e policisë sot.

Ora News mëson se ai është vënë në pranga me urdhër të SPAK pasi ndaj tij rëndojnë dy akuza.

Ai akuzohet për korrupsion dhe abuzim me tenderat publikë.

Tre vite më parë ndaj Allës u iniciua në prokurorinë e Tiranës dhe një hetim për mbajtje dhe prodhim droge.

EMISIONET