VIDEO/ Marash Kumbulla shkatërron ndeshjen e Romës, të kuq dhe penallti. Godet me shkelm Berardin

VIDEO/ Marash Kumbulla shkatërron ndeshjen e Romës, të kuq dhe

Duhej të ishte ndeshja e konfirmimit për Marash Kumbullën por mbrojtësi shqiptar e katranos keq.

U aktivizua titullar në sfidën Roma-Sassuolo por në fundin e pjesës së parë, ne tëntativë për të mbrojtur një top të pritur nga Rui Patricio, 22-vjeçari kuqezi goditi Berardin ndërsa ky i fundit ishte shtrirë në fushën e lojës, dhe si pasojë, arbitri Fabri e nxorri me karton të kuq e akordoi penallti për Sassuolon që shënoi dhe e çoi rezultatin në 3-1.

EMISIONET