Shifra e çmendur, sa kushton Pogba për çdo minutë të luajtur me Juven

Shifra e çmendur, sa kushton Pogba për çdo minutë

Paul Pogba e ka mbyllur sezonin me Juventusin pas një dëmtimi tjetër duke i vendosu kapakun ecurisë negative të mesfushorit pas rikthimit nga Manchester United për në Torino ku paguhet rreth 8 milionë euro në vit.

Deri në vitin 2026 kontrata është e qartë por në Itali kanë nisur të flasin edhe zërat për një krizë të mundshme që sigurisht rëndon në arkat e Juves sepse për çdo minutë të luajtur këtë sezon, Pogba ka fituar plot 65 mijë euro.

Në total, mesfushori francez numëron vetëm 161 minuta të ndara mes 11 ndeshjeve dhe nuk dihet ende nëse  ai do të rikthehet në formë sezonin e ardhshëm. 108 minuta në Serie A, 42 në Europa League dhe 11 në Kupën e Italisë.

Klubi ka hedhur idenë e reduktimit të pagës çka mund t’i qetësojë drejtuesit aktualë, të cilët duhet të paguajnë një barrë të rëndë për një gabim që e ka bërë ish-presidenti Andrea Agnelli.

 

 

EMISIONET