Portieri i PSG rikthehet në gjendje kome! Rritet frika e mjekëve

Portieri i PSG rikthehet në gjendje kome! Rritet frika e mjekëve

Sergio Rico eshte rikthyer sërish ne gjendjen e komas pasi ishte i vetëdijshëm për disa ditë.

Kjo u raportua nga gazeta spanjolle Marca falë burimeve në spitalin Virgen del Rocío në Sevilje, ku portieri i PSG-së ndodhet i shtruar që prej 28 majit: gjendja e tij vazhdon të jetë e rëndë.

Sergio Rico është ende në terapi intensive dhe, sërish me qetesues nga mjeket, mbetet në gjendje të rëndë, me mjekët në spitalin e Seviljes që vazhdojnë të monitorojnë situatën.

Portieri 29-vjeçar pësoi një dëmtim në kokë pasi u rrëzua nga kali gjatë një pelegrinazhi në El Rocio, në jugperëndim të Spanjës.

EMISIONET