Pep Guardiola nuk eksperimenton. Formacioni i Man, City në finale është i frikshëm

Pep Guardiola nuk eksperimenton. Formacioni i Man, City në finale
Nuk e ka fituar një Champions League që prej vitit 2011 kur mundi në finale Manchester United me Barcelonën dhe për Pep Guardiola-n, mbrëmja e sotme është shumë e veçantë.

Sukses apo dështim, gjithçka do t’i faturohet trajnerit katalanas, i cili ka vendosur që të hedhë në fushë skuadrën më të mirë të mundshmë.

Me mbrojtjen treshe që ka dominuar në kampionat dhe një mesfushë të populluar me 6 lojtarë, Guardiola ka si pikë referimi në sulm Erling Haalaan.

Ja formacioni;

Pep Guardiola nuk eksperimenton. Formacioni i Man, City në finale

EMISIONET