NBA, Denver vetëm një fitore larg titullit të parë (VIDEO)

NBA, Denver vetëm një fitore larg titullit të parë (VIDEO)

Jo vetëm talent por edhe shumë personalitet. Denver Nuggets shkatërron Miami Heat edhe në finalen e katërt të NBA duke e çuar serinë në 3-1 dhe tashmë skuadra nga Colorado është vetëm një fitore larg titullit.

Mund ta festojë titullin e parë në shtëpi pas tre ditësh Jokic dhe shokët e tij që në Florida e mbyllën ndeshjen 108-95. Trofeu “Larry O’Brien” është shumë pranë për ekipin që mund të shkruajë historinë të hënën në orët e para të mëngjesit.

Në ndeshjen e katërt Denver mbrojti mjaft mirë ndërsa Aaron Gordon shënoi 27 pikë dhe Broën shtoi 21 të tjera për suksesin jetik në këtë fazë të finales. 

EMISIONET