Interi humbet mesfushorin titullar për finalen, ja formacioni zikaltër

Interi humbet mesfushorin titullar për finalen, ja formacioni zikaltër

Provoi deri në fund por nuk ia doli mbanë dhe Henrikh Mkhitaryan nuk do të luajë titullar në finalen e UEFA Champions League kundër Manchester City.

Mesfushori i Interit vuan nga një dëmtim muskular që prej derbit me Milanin dhe në testin final stërvitor të Stambollit, ai nuk është parashikuar të zbresë në fushë që nga minuta e parë.

Mungesa e armenit detyron Inzaghin të zgjedhjë Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu e Dimarco në mesfushë. Më shumë muskuj me aktivizimin e kroatit që në ndeshjen e fundit me Torinon shënoi edhe golin e fitores.

Përsa i përket pjesës tjetër të formacionit, nuk do të ketë surpriza me Onana në portë, Bastoni, Acerdi dhe Darmian në mbrojtje dhe Lautaro e Dzeko në sulm ku shtatlarti boshnjak duket se ka fituar balotazhin me Lukakun.

EMISIONET