Man Utd dhe Chelsea do të përballen për Todibo

Man Utd dhe Chelsea do të përballen për Todibo

Manchester United dhe Chelsea janë në alarm të kuq, pasi mbrojtësi i Nice-s, Jean-Clair Todibo dha një përditësim jo përfundimtar për të ardhmen e tij.

Todibo, 24 vjeç, po bëhet me shpejtësi një njeri i kërkuar pasi ka ndihmuar skuadrën e tij në 11 porta të pastra në 16 ndeshje në Ligue 1 këtë sezon. I kontraktuar deri në vitin 2027, Todibo këmbëngul se është i lumtur në jug të Francës, por gjithashtu refuzoi të mbyllte derën në një dalje verore.

Todibo tha: “Unë jam në Nice dhe po kalojmë një sezon të mrekullueshëm. Nuk e kam kokën askund tjetër, nëse do ta kisha, do të ishte e vështirë për mua personalisht dhe për grupin. Ndihem shumë mirë në Nice. Do të shohim se çfarë do të ndodhë në verë, por nuk jemi ende atje.”

United u aktivizua për Todibo verën e kaluar, por nuk ishte në gjendje të bindte ish-perspektivën e Barcelonës për një kalim në Old Trafford. Sidoqoftë, Djajtë e Kuq kanë një avantazh ndaj rivalëve të tyre kur bëhet fjalë për negociatat, duke pasur parasysh se bashkëpronari i tyre i ri Jim Radcliffe gjithashtu zotëron Nice.

Megjithatë, Chelsea mund të jetë një opsion më tërheqës për lojtarin, me një treshe të qendërmbrojtësve francezë tashmë në Stamford Bridge në formë si Wesley Fofana, Axel Disasi dhe Benoit Badiashile.

EMISIONET