Mainz shkarkon trajnerin e dytë brenda këtij sezoni, shkak janë bërë rezultatet e dobëta

Mainz shkarkon trajnerin e dytë brenda këtij sezoni, shkak janë

Mainz shkarkon Jan Siewert nga detyra e trajnerit të tyre. Klubi gjerman bën me dije se nga sot 41-vjeçari nuk do të jetë më në krye të ekipit dhe shkak janë bërë rezultatet e dobëta.

Siewert mori drejtimin e Mainz pas shkarkimit të Bo Svensson dhe në 12 ndeshje ai mori vetëm një fitore. Nesër do të prezantohet trajneri i ri i cili ka 13 ndeshje në dispozicion për të tentuar të ringrejë skuadrën.

Mainz renditet në vend të 17-të me 12 pikë, ndërsa Siewert bëhet trajneri i dytë që shkarkohet nga ky klub gjatë sezonit 2023-2024.

EMISIONET