Louis Van Gaal merr rol drejtuesi tek klubi i Ajax

Louis Van Gaal merr rol drejtuesi tek klubi i Ajax

Ish-trajneri i kombëtares holandeze, Louis Van Gaal do të jetë pjesë e klubit të Ajax,por kësaj here si këshilltar për çështje teknike.

Klubi holandez po kalon një moment të vështirë pas rezultateve zhgënjyese këtë fillim sezoni. Tani ata renditen në vendin e 15-të në kampionat, një diçka mjaft e papritur për klubin dhe tifozët. Pak ditë më parë drejtuesit shkarkuan drejtorin teknik.

Ndërkohë shumë kritka ka pasur edhe për trajnerin Steijn. Më herët u përfol që Van Gaal të ishte trajner i përkohshëm por ai vendosi të kthehej tek Ajax si këshilltar për ta nxjerrë ekipin nga situata negative.

Van Gaal ka qenë trajneri i Ajax gjatë viteve 91-97, në kohën kur fitoi Champions League në vitin 1995.

EMISIONET