Juventus nuk përfiton por eviton humbjen në Bologna (VIDEO)

Juventus nuk përfiton por eviton humbjen në Bologna (VIDEO)
Barazim 1-1 që mund të tingëllojë si humbje për Juventusin në transfertën e Bolognas në një javë kur Lazio humbi por edhe Milan e Roma barazuan.

Bardhezinjtë nuk arrijnë të ngjiten në vendin e dytë por shkojnë në kuotën 60 duke e çuar në 4 rresht numrin e ndeshjeve pa fitore në Serie A. Massimiliano Allegri dhe skuadra e tij luftuan por Orsolini me 11-metërshin e realizuar prishi planet e miqve që patën mundësinë për të barazuar me Milik i cili gaboi nga pika e bardhë.

Në të dytën ishte sërish poleku që u bë protagonist duke e ndalur topin në rrjetë por ky ishte goli i vetëm i ekipit piemontez që ndien nga mbrapa frymëmarrjen e Romës, Milanit dhe Interit, ndërsa duhet të bëjë llogaritë me një kalendar të ngjeshur edhe për shkak të dy gjymëfinaleve që do të luajë në Europa League kundër Sevilla-s.

EMISIONET