Djali i Ançelotit nuk i fsheh ambiciet: Dua të bëhem trajner i Realit!

Djali i Ançelotit nuk i fsheh ambiciet: Dua të bëhem trajner i

Nga Karlo Ançeloti te Davide Ançeloti, te Reali mund të ketë një rokadë baba-bir për sa i përket stolit të ekipit të bardhë. Por kjo i përket së ardhmes.

Ka qenë vetë djali i Karlos Ançelotit, Davide, njëherazi dhe ndihmësi i Karlos në stolin e Madridit që në një intervistë të dhënë për “France Football”, ka shpalosur ambicien e tij për të marrë një ditë drejtimin e Realit të Madridit.

“Unë dhe im atë do të vazhdojmë të jemi pjesë e Realit edhe në sezonin e ardhshëm. Madje, unë do të qëndroj deri në vitin 2026. Kemi shumë të rinj dhe mundësi për të pasur një ekip shumë të fortë në vitet e ardhshme.

Dua të filloj karrierën time si trajner, por e di që jam në klubin më të mirë në botë. Vendi për t’u rritur nuk ka një datë të caktuar dhe do të varet edhe nga ofertat.

Unë jam i lumtur këtu, familja ime jeton këtu, gruaja ime është spanjolle, unë jam afër babait tim… Sfidat nuk më trembin, qëllimi është të bëhem trajner këtu një ditë”, deklaroi Davide Ançeloti./P.Sport

EMISIONET